Selena Gomez ve Taylor Swift, geliri Gazze’ye bağışlanacak gösteriyi izledi

ABD’li şarkıcılar Selena Gomez ve Taylor Swift, komedyen Ramy Youssef’in Brooklyn bölgesinde düzenlenen ve geliri Gazze’ye insani yardım sağlanması için bağışlanacak komedi gösterisini izlemeye gitti. Gösteriyi izlemeye gelenler arasında oyuncular Cara Delevingne, Anna Taylor Joy ve Zoe Kravitz de yer aldı.

Komedyen Youssef, sosyal medya platformu Instagram’da, 3 Kasım 2023 ve 2 Şubat 2024 arasındaki gösterilerinin gelirinin Gazze’ye insani yardım sağlanması için “Amerikan Yakın Doğu Mülteci Yardımı (ANERA)” adlı sivil toplum kuruluşuna bağışlanacağını açıklamıştı.

‘KEŞKE DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLSEYDİM’

Selena Gomez, İsrail’in Gazze’ye saldırılarına ilişkin yaptığı Instagram paylaşımında, “Tüm insanları, özellikle de çocukları korumalıyız ve şiddeti tamamen durdurmalıyız. Kelimelerim veya bir etiket (hashtag) asla kimseye yetmeyeceği için üzgünüm. Masum insanların canının yanmasına dayanamıyorum. Midemi bulandıran şey bu. Keşke dünyayı değiştirebilseydim fakat bir paylaşım değiştirmeyecek” ifadelerini kullanmıştı.

Rusya-Ukrayna Savaşı’nın başlamasının ardından yardım sağlanması için UNICEF’in bağış kampanyasına destek veren bir paylaşım yapan Gomez’in, Gazze konusunda ise “Bir paylaşım (dünyayı) değiştirmeyecek” ifadesini kullanması sosyal medyada tepki çekmişti. Tepkilerin ardından Gomez’in kurucusu olduğu kozmetik markası “Rare Beauty”nin Instagram hesabından Gazze için bağış yapılacağı açıklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir