Samsung Galaxy SmartTag2 Değerli Eşyalarınızı Takip Etmenin En Akıllı Yolu

Yeni Samsung Galaxy SmartTag2’nin artan kullanım alanları ve geliştirilmiş tasarımı sayesinde, kullanıcılara daha konforlu bir deneyim sunuluyor. Yenilenen özellikleri ve tasarımı sayesinde kullanıcıların takip deneyimini büyük ölçüde iyileştiriyor. Samsung Galaxy cihazlarındaki ‘bulma’ özelliği, her zamankinden daha kullanıcı dostu ve pratik bir hale geldi. Böylece kaybolan veya unutulan değerli eşyalar kolayca bulunabiliyor. 

Samsung Electronics, Galaxy SmartTag2’yi dünya çapında piyasaya süreceğini duyurdu. Galaxy SmartTag2, Galaxy SmartTag Serisi’ne, değerli eşyaları takip etmek için yeni ve daha gelişmiş yollar sunan yenilikler kazandırıyor. Tasarımda ve kullanım kolaylığında yapılan iyileştirmeler, her zamankinden daha fazla kullanım alanı sunuyor.

Samsung Electronics Genel Müdür Yardımcısı ve SmartThings Cihaz Platformu Direktörü Jaeyeon Jung, Galaxy SmartTag2 ile ilgili “Samsung Galaxy’nin sektör lideri inovasyonlarıyla, insanların yaşamını daha kolay hale getirmenin yollarını arıyoruz. Samsung Galaxy kullanıcılarının Galaxy SmartTag2 ile değer verdikleri şeyleri kolay ve hızlı bir şekilde bulabilmesini sağlamayı hedefledik. Gelişmiş bulma deneyimi ve artan pil ömrü sayesinde Galaxy SmartTag2, kullanıcılarına daha uzun süreli ve farklı alanlarda kullanım imkanı sunarak, günlük yaşamlarını daha da kolaylaştıracak” dedi.

 

Kaybolan Bir Şeyi Bulmak SmartTag2’nin Kolay Kullanım Özellikleriyle Her Zamankinden Daha Basit Hale Geliyor

Galaxy SmartTag2’nin yeni Kayıp Modu, kullanıcıların iletişim bilgilerini bir mesaj yoluyla cihaza girmesine olanak tanıyor. Daha sonra, Galaxy SmartTag2 takılı bir nesneyi bulan herkes, akıllı telefonuyla etiketi tarayıp nesnenin sahibine ait mesajı ve iletişim bilgilerini görebiliyor. Örneğin, evcil hayvanın tasması üzerine takılan Galaxy SmartTag2, evcil hayvanın dolaştığı her yerde sahibinin telefon numarasını taşımasını sağlayarak, sahibi ile iletişim kurma imkanı sunuyor. Kayıp Modu, tüm mobil cihazlarda NFC okuyucusu ve web tarayıcısı yardımıyla çalışıyor. SmartTag2, bulunduğu her lokasyonun konum geçmişini hafızasına kaydediyor. Ayrıca güvenli bölgenin dışında, geride kaldığında kullanıcıyı uyarıyor. Bu özellikle çocuklar, yaşça geçkin bireyler veya değerli eşyalar için büyük bir güvenlik artışı sağlıyor.

Galaxy SmartTag2, kendi yönünü ve mesafesini aktarmak için oklar sunarak kullanıcı deneyimini iyileştiren gelişmiş bir Pusula Görünümü özelliği sunuyor. Bu mod, Galaxy S23 Ultra gibi UWB (ultra geniş bant) teknolojisini destekleyen tüm Galaxy akıllı telefonlarda kullanılabiliyor.  SmartTag2’nin yakın takip özelliği, BLE teknolojisi sayesinde 120 metreye kadar olan mesafelerde sinyal çubuklarıyla ve ses uyarılarıyla kayıp eşyaların kolayca bulunmasına olanak tanıyor. Ayrıca, uzak takip özelliği sayesinde, konum bilgisi kullanarak kilometrelerce uzakta bulunan eşya veya kişilerin konumları tespit edilebiliyor.

SmartThings Find uygulaması da yeni kaydedilen Galaxy SmartTag cihazlarıyla birlikte geliştirildi. Artık, kullanıcılar akıllı telefonlarına bir uygulama kısa yolu yükleyerek SmartThings Find’ı daha hızlı başlatabiliyor. Ayrıca uygulama, tam ekran harita görünümüne sahip ve doğal ara yüzüyle kullanıcı deneyimini daha da sorunsuz hale getiriyor.

Galaxy akıllı telefonlarını yenisiyle değiştiren kullanıcılar, Samsung hesaplarını kullanarak yeni Galaxy akıllı telefonlarında Galaxy SmartTag2’yi otomatik olarak yeniden senkronize edebiliyor.

 

Yeni Modlarla Sunulan Daha Uzun Ömürlü Pil

Kullanıcılar, geliştirilmiş Normal Mod’un yanında sunulan yepyeni Güç Tasarrufu Modu ile Galaxy SmartTag2’yi daha uzun süre kullanabiliyor. Galaxy SmartTag2’nin Güç Tasarrufu Modunu açan kullanıcılar, cihazın pil ömrünü uzatarak eşyalarının nerede olduğunu an be an takip edebiliyor. Güç Tasarrufu Modu ile Galaxy SmartTag2’nin pili, önceki Galaxy SmartTag modellerinin iki katından daha uzun, yani 700 güne kadar dayanıyor. Normal Modda bile pil ömrü, önceki modellere göre %50 artışla 500 güne kadar uzuyor. İki mod arasında esnek geçiş yapabilen kullanıcılar, araba anahtarından bisiklete kadar değerli eşyalarını daha uzun süre takip edebiliyor.

 

Şık Tasarımla Artan Uyum ve Daha Fazla Kullanım Alanı

Galaxy SmartTag2’nin yeni kompakt boyutu ve halka şeklindeki tasarımı, kullanım kolaylığı düşünülerek geliştirildi. Daha fazla esneklik sunmak için büyük metal halkanın iç kısmında da metal malzeme kullanarak ürünün dayanıklılığı artırıldı. Bu halka, klips ve anahtarlık gibi çanta ve valizlere de takılan aksesuarlarla birlikte kullanılabiliyor.

Galaxy SmartTag2’nin sağlamlığı, suya ve toza dayanıklı IP67 sertifikasıyla ileri taşındı. Bu, kullanıcıların eşyalarını, açık havada seyahat etmek gibi daha da zorlu ortamlarda takip etmesini sağlıyor. Evcil hayvan sahiplerinin, hayvanların su kapları veya ev dışında bulunmaları nedeniyle cihazda meydana gelebilecek, günlük kullanıma bağlı aşınma ve yıpranmalar konusunda endişe etmesine gerek kalmıyor.

Galaxy SmartTag2, yeni bir ‘evcil hayvan yürüyüş modunu’ da destekliyor ve kullanıcıların evcil dostlarıyla yaptıkları yürüyüşleri kaydetmesini kolaylaştırıyor.

 

İçinizi Rahat Ettiren Özellikler Daha da Geliştirildi

Galaxy SmartTag2, Galaxy SmartTag ve Galaxy SmartTag+’ın popüler özelliklerinin birçoğunu barındırıyor. Bluetooth Düşük Enerji (BLE) ve UWB teknolojilerinden yararlanan Artırılmış Gerçeklik (AR) Bulma teknolojisi, Samsung Galaxy akıllı telefon kameraları aracılığıyla, kullanıcıları eşyalarına doğru görsel olarak yönlendiriyor. Ayrıca, Galaxy SmartTag2, maksimum 120 metrelik Bluetooth menzilinde çalışabiliyor ve SmartThings uygulaması aracılığıyla akıllı ev aletlerini kontrol edebiliyor.

Samsung Galaxy kullanıcılarının gizliliğini güvence altına alma kararlılığını sürdüren Samsung, cihazın konumunu yalnızca kullanıcının izniyle kullanılabilir hale getiriyor. SmartThings Find, kullanıcı verilerini şifreliyor ve bu özellik ekstra bir güvenlik katmanı için, Samsung Knox ile destekleniyor. Ayrıca, Kayıp Modu devre dışı bırakıldığında, cihaz sahibinin iletişim bilgileri anında gizleniyor ve cihaz sahibinin bıraktığı mesaj cihazdan siliniyor.

SmartThings Find, Samsung Galaxy kullanıcılarına “Bilinmeyen etiket uyarıları” sunarak güvenlik sağlıyor. Bu özellikle SmartThings Find, kullanıcıyı takip eden bilinmeyen kaynaklı bir SmartTag tespit ederse, bir bildirim göndererek kullanıcıları olası izinsiz takipler konusunda uyarıyor. Bu özellik, kullanıcıların korunmasına ve konum izleme hizmetlerinin kötüye kullanılmasının önlenmesine yardımcı olmak için geliştirildi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir