Messi’nin 8. Kez Ballon d’Or Kazanmasına Ronaldo’nun Yaptığı Yorum Ödül Töreni Kadar Konuşuldu!

Kariyerinde 8. kez Ballon d’Or ödülüne layık görülen Lionel Messi, 5 kez Ballon d’Or kazanan Cristiano Ronaldo ile olan farkı daha da açmaya başladı. Ödül törenine katılmayan Cristiano Ronaldo ise Lionel Messi’nin ödülü kazanmasına verdiği tepkiyle çok konuşuldu.

“Kariyerimde son kez Ballon d’Or ödülünü alıyorum” diyen Lionel Messi, Erling Haaland ve Kylian Mbappe’nin önünde yer alarak 8. kez ödüle layık görüldü.

Ödülü kimin kazanacağı konusunda yine tartışmalara sebep oldu. Bir kısım futbolsever Erling Haaland’ın ödülü kazanması gerektiğini düşünürken geçmişte de Lionel Messi’ye “torpil” geçildiğini iddia etti.

Lionel Messi’ye ayrıcalık yapıldığını iddia eden taraftarlar önceki senelerde Lewandowski’nin ve Sneijder’in kazanması gereken ödülün de Arjantinli yıldıza verildiğini iddia etti.

Son olarak 2017 yılında bu ödülü kazanan Cristiano Ronaldo ise ödül törenine katılmadı.

Cristiano Ronaldo ödül töreninin ardından yaptığı yorumla sosyal medyada çok konuşuldu.

yorumcusu Tomás Roncero’nun videosuna yorum yapan Ronaldo, Lionel Messi’nin haksız şekilde ödül kazandığını iddialarına gülerek destek verdi.

Cristiano Ronaldo, yorumcu Tomás Roncero’nun sözlerine yorumsuz kalamadı

‘Bildiğimiz şey oldu, zaten Messi’ye bir Ballon d’Or daha vereceklerdi. Miami’de emekli olmaya gitti. Dünya Kupası’nı kazandı, evet ama 6 penaltıyla. Dünya Kupası 10 ay önceydi, kasım ayındayız. Messi’nin aslında 5 Ballon d’Or’u olmalıydı. Iniesta ve Xavi’nin, bir sezonda 6 kupa kazanan Lewandowski’nin ve en iyi golcü olan Haaland’ın ödüllerine sahip.’

(Çeviri: De Marke)

Videonun altına gülücük emojileri atan Ronaldo’nun tepkisi viral oldu.

Ronaldo’nun tepkisine gelen yorumlar şöyleydi?

?

?

?

?

?

?

?

Sizce Ronaldo haklı mı? Yorumları okuyalım?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir