Dursun Özbek: Djiku, Icardi’ye sağ kroşe attı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, derbide Icardi’nin penaltı beklediği pozisyona dair konuştu. Pozisyonun penaltı olduğunu savunan Dursun Özbek, “Djiku, Icardi’ye sağ kroşe attı” dedi. Öte yandan Dursun Özbek isim vermeden Ali Koç’a gönderme de yaptı.

ÖZBEK: TÜM YETKİLİLERE ÇAĞRI YAPIYORUM

Dursun Özbek’in açıklamaları şöyle:

“Bugünkü gündemde futbol vardı. 2024 yılının Türk futbolu ve ülkemiz için güzel bir yıl olmasını diliyorum.

Dünkü derbi maçı çok güzel bir maç olmadı. Performansı çok yüksek seviyede değildi ama mücadele vardı. Dünkü mücadeleye damgasını vuran Icardi’ye yapılan penaltı pozisyonuydu.

Bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Futbolun içinde olan kişiler; federasyonlar, yayıncılar… Futbol hassas bir oyun, Türkiye’de büyük destekçisi var. Bu yüzden bazı hareketlerden kaçınmak lazım.

Dünkü penaltı pozisyonunda Djiku özellikle Icardi’ye sağ kroşe vurdu. Futbolun içinde bunların olmaması lazım. Bu hareketin cezalandırılması lazımdı. Dün şöyle bir hassasiyet ortaya çıktı. Böyle açık bir pozisyonu hakem görmeyebilir ama VAR’ın devreye girmesi gerekirdi.

Ben de büyük destek verdim VAR’ın Türkiye’ye gelmesi için. Soru işareti olan kısım şu; Maç 26 kamerayla çekiliyor. 26 kameranın hepsi VAR’a gitti mi? Gittiyse bir problem. Bana göre hareket çok net.

Şöyle bir dedikodu dolaşıyor; görüntülerin tamamı VAR’a gönderilmedi. Oradakiler de pozisyonu tam süzemediler.

İkinci iddia görüntüler yayıncı kuruluştan seçilerek VAR’a gönderiliyorsa o zaman tuzun koktuğu yerdeyiz.

Tüm yetkililere çağrı yapıyorum; Olay tüm detayıyla incelensin. 2024’e girerken bu tip pozisyonların peşinde koşmaktan yorulduk.

Bu sadece Galatasaray’ın problemi değil. Genel bir problem. Bu şekilde VAR’ın daha iyi şekilde çalışması için görüntülerin tamamının kendilerine verilmesi lazım.

Demin Djiku bir kroşe attı dedim Icardi’ye. Tabii geçmişte bazı paydaşların ‘onu tokatlayın’ çağrıları vardı. O da saha içinde bunu uygulamaya kalktı.” (SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir