Sinan Ateş’in Ablasından MHP Çıkışı! ‘Tekrar Vekil Adayı Gösterilmesi Talihsizliktir’

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesi üzerinden neredeyse yüz gün geçerken, davadaki soru işaretleri halen ortadan kalkmadı. Ateş’in ablası Selma Ateş, yürütülen soruşturma ve Olcay Kılavuz’un yeniden MHP’den aday gösterilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ateş, ‘Soruşturmayı kapatmak istiyorlar, asla izin vermeyiz’ dedi.

‘Soruşturmayı kapatmaya çalıştıklarını aşikâr, bunu görüyoruz ama şimdiye kadar muvaffak olamadılar’

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in 30 Aralık 2022’de Ankara’da suikaste uğraması üzerinden 99 gün geçti. Soruşturma kapsamında aralarında MHP’li yöneticilerin de olduğu 21 kişi tutuklu bulunurken, Ateş ailesi adalet aramaya devam ediyor. 

Sinan Ateş’in ablası Selma Ateş, yürütülen soruşturma ve Olcay Kılavuz’un yeniden MHP’den vekil adayı gösterilmesi ile ilgili konuştu. 

Konuyla ilgili Cumhuriyet’e açıklamada bulunan Selma Ateş, ‘Soruşturmayı kapatmaya çalıştıklarını aşikâr, bunu görüyoruz ama şimdiye kadar muvaffak olamadılar. Bu da şunun göstergesi bu ülkede hâlâ dürüst ve namuslu birçok devlet görevlisi var. Onların vicdanına güveniyorum. Adalet duygusundan taviz vermeyeceklerini düşünüyorum’ dedi.

‘Soruşturmanın kapatılmasına müsaade etmeyeceğiz’

Resmi makamların kamuoyunu bilgilendirmesinin önemine işaret eden Ateş “Yetkililerin ve bakanlıkların belirli zamanlarda kamuoyunu bilgilendirecek açıklama yapmasını bekliyoruz. Yoksa kamuoyunun aklında hep soru işaretleri olacak” diye konuştu.

Ateş şunları kaydetti: ‘Asla şunu unutmasınlar biz bu soruşturmanın kapatılmasına müsaade etmeyeceğiz. Türk milleti Sinan Ateş’i bağrına bastı ve onun arkasında duracaktır.’

‘Olcay Kılavuz neden sessiz?’

Selma Ateş, kendisine sorulan ‘Olcay Kılavuz’ sorusuyla ilgili şunları söyledi:

 ‘Bu kadar itham varken bir de bu milletin vekili olmasına rağmen kamuoyunu aydınlatacak hiçbir açıklamada bulunmamıştır. Bu sessizliğin sebebi nedir? Topluma bir açıklama yapma gereği duymayan bu şahısın tekrar vekil adayı gösterilmesi büyük bir talihsizliktir. Türk milletine saygısızlıktır’

Ateş sözlerini şöyle noktaladı: 

‘Biz aile olarak ilk günden beri kimseyi hedef göstermiyoruz bundan sonraki süreçte de göstermeyeceğiz. Yargıya güveniyoruz ama şunu da iyi bilmek gerekiyor ki bu milletin vekilinin bu topluma cevap zorunluluğu vardır.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir