Mansur Yavaş: “Soylu’nun milliyetçiliği benim tırnağım etmez”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Mansur Yavaş, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu.

Yavaş, kendisini “Milliyetçilik” üzerinden hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Bir İçişleri Bakanı kalkıp trollük yapamaz. Benim tırnağım etmez onun milliyetçiliği” diyerek tepki gösterdi.

Mansur Yavaş’ın açıklamalarından öne çıkanlar ise şu şekilde:

“Sinan Ateş olayı ben geliyorum diyordu zaten. Ankara’da insanlar dövüldü ve bu görüntüler yayınlanmaya başlandı. Dayak yiyenlerin birçoğu benim yaşımda, ilaç torbalarıyla geziyorlar. Babaları yaşında insanları çocuklar dövüyor, ‘birisi dayak yememek için silah çekecek ve birisi ölecek’ dedim. Polis gereğini yapsaydı bunlar olmazdı. Sinan Ateş olayı daha organize duruyor. Devlet bunun sorumlularını ortaya çıkarmalı. Bugünkü tekniklerle neredeyse aydınlatılamayacak olay yok. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Meral Akşener, bu olayın üzerine gideceklerini söylediler.

Soylu sessiz, en sorumlu insan, üstelik iki de polisin adı karışmış, sesini çıkarmıyor. ‘Zekeriya Öz’ün neredeyse heykelini dikin’ diyen insanlardan birisi bu. Oradan geçiyor, Demokrat Parti’nin başındayken şu andaki HDP’nin o zaman Meclis’e girmesini savunuyor. Şimdi MHP’de gelecek planları var sanıyorum, bir yandan 85 terörist kaldığını iddia ediyor, bir yandan toplumu terörizme destek olmakla suçluyor. Ama HÜDA PAR’la ilgili tek söz etmiyor. Bir İçişleri Bakanı kalkıp trollük yapamaz. Benim tırnağım etmez onun milliyetçiliği.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir